fbpx

STŘED TĚLA 

vědomá práce se svaly v tanci

Online workshop pro hlubší poznání svého těla a zlepšení taneční techniky s fyzioterapeutkou Ladou Androvou a lektorkou Lenkou Adámkovou

31. března 18:00-20:00

Živě nebo později ze záznamu

Vysílání v uzavřené FB skupině

Mohlo by se zdát, že střed těla, core a hluboký stabilizační systém jsou doslova profláklá témata. Píše se o nich v médiích, na YouTube naleznete nepřebernou řadu videí a každé pohybové studio nabízí lekce Core. Možná právě proto má spousta tanečnic v těchto pojmech vlastně stále zmatek a hlavně – neumí teorii převést do praxe.

  • Jak se střed těla uplatňuje v tanci?
  • Jak mám správně dýchat?
  • Kterými svaly provádím jednotlivé izolace a proč je vše těžší, když se mám začít hýbat nebo vrstvit?

Kolem středu těla, jeho aktivace, posilování i uvolňování také koluje stále velká řada mýtů a dezinformací. Bohužel někdy vyloženě škodlivých.

Ve snaze posílit střed těla tanečnice stále ještě cvičí prkno, které je pro většinu lidí nevhodné. Vybírají si cviky, které jsou neefektivní nebo příliš komplexní a těžké. 

tancem ke zdraví?

Určitě ano! Pokud tanec vnímáte jako cestu poznání ke svému tělu a snažíte se mu kousek po kousku více porozumět.

Tento seminář vám pomůže pochopit, jak to vlastně v těle funguje a zejména postupně aplikovat vše do svého pohybového režimu.

Naučíte se tělo na tanec správně připravit a pak jej také na závěr správně zrelaxovat.

Díky kontinuální práci si vybudujete lepší postoj a s ními větší efektivitu pohybu a radost z tance.

naučíš se

Z

Co to vlastně je střed těla, core nebo hluboký stabilizační systém.

Z

Čím se liší hluboké a povrchové svaly a jak se uplatňují v tanci.

Z

Posilovat nebo aktivovat? Co je pro mě vhodnější?

Z

Jak rozvíjet a dále pracovat na svém tanečním postoji.

Z

Jak získat v tanci větší volnost pohybu?

Z

Jak mám v tanci dýchat?

Z

Které svaly vlastně provádějí základní izolace a jak je to s vrstvením?

Z

Jak nové poznatky zakomponovat do rozcvičky a zácvičky?

Jak byly spokojené účastnice předchozích workshopů s Ladou?

Po masáži uší, obličeje a rukou jsem se celý den cítila krásně uvolněná a nic mě nebolí.

Peťa (Sama sobě fyzioterapeutkou)

Musim si cely seminar pozriet este niekolkokrat, bolo tam vela zaujimaveho, rozhodne sa oplatilo zucastnit sa ho. 

Lucia (Rameno, ruce, rekvizity)

Je to super nahuštěný – informace, cviky, tipy… určitě budu koukat opakovaně. Dost z toho už aplikuju, ale taky dost věcí bylo nových. Vyzkouším masáž uší. A líbí se mi celostní přístup Lady.

Katka (Sama sobě fyzioterapeutkou)

To masírování obličeje mě nadchlo. No a taky chodidla a míček! Praktikuju po setkání s Ladou už druhý týden a cítím rozdíl (mimo jiné mě nebolí kolena).

Lucka (Sama sobě fyzioterapeutkou)

Bol to skvelý a užitočný workshop, v mnohom dosť prekvapivý. Hoci rozumiem, že ľudské telo je vzájomne poprepájané, absolútne som netušila že až tak. Veľmi mi pomohli reálne ukážky dobrého aj zlého pohybu na Lenke a tiež cviky, už som ich zaradila do svojej rutiny

Jarka (Rameno, ruce, rekvizity)

Kdo vás seminářem provede

LADA ANDROVÁ fyzioterapii praktikuje od roku 2009. Ve své praxi s klienty spojuje péči o tělo s psychosomatikou a nahlíží na tělo jako jeden propojený celek. Jejím darem je právě velký cit a vnímavost vůči svým klientům a jejich potřebám.

Své odborné znalosti neustále prohlubuje na zahraničních školeních se špičkami oboru. Sama takové školení pořádá pro české instruktory i další fyzioterapeuty. Potkat ji můžete i na četných seminářích pro veřejnost. Spolupracuje se sportovci a kromě Lenky pečuje také o několik dalších tanečnic.

Na jaře 2020 jste mohly s Ladou sledovat živé vysílání na téma Tanec z pohledu fyzioterapie, které je pro vás stále dostupné na FB Lenka Belly Dance. Na podzim sejného roku jsme pro vás uspořádaly úspěšný online workshop Sama sobě fyzioterapeutkou a po velkém ohlase pokračovaly dál s tématem horní končetiny na semináři Rameno, ruka, rekvizity. 

LENKA ADÁMKOVÁ je zkušená lektorka orientálního tance. Její vášní je předávání taneční techniky ve spojení s rozvojem těla i mysli. Soustředí se na neustálé prohlubování kvality pohybu a zdravé pohybové návyky ve spojení s tancem. 

Lenčinou doménou je schopnost analýzy pohybu, hledání a nacházení souvislostí a neutuchající touha po poznání a následné předávání svého know-how. Má odučeno tisíce hodin tanečních kurzů, seminářů, i individuálních lekcí.

 Její přístup k výuce i studentkám spojuje motto „tancem k sobě“. 

JAK PROBEHNĚ SEMINÁŘ TECHNICKY?

  • Po přihlášení vám přijde odkaz s pozvánkou do Facebook skupiny. Tam můžete případně pokládat předem vaše dotazy.
  • V daný den a čas budeme vysílat přímo v této skupině a vy přímo z Facebooku můžete vše sledovat i komentovat v průběhu workshopu.
  • Pokud se nemůžete vysílání zúčastnit živě, můžete se podívat později ze záznamu. Záznam ve skupině zůstává.
  • Současně s registrací vám bude ihned vygenerován přístup do členské sekce, kam bude záznam umístěn. Záznam budete mít přístupný po dobu 5 měsíců. 

Prohlubte své znalosti a naučte se pracovat vědomě se svýmy svaly