fbpx

RAMENO, RUKA, REKVIZITY

Online workshop pro tanec s radostí, lehkostí a bez bolesti.

20. února 14:00-16:00

Živě nebo později ze záznamu

Vysílání v uzavřené FB skupině

Která orientální tanečnice alespoň jednou netancovala s rekvizitou. Závoj, šavle, vějíře, křídla Isis a jiné. Většina z nás je dokonce pravidelně zařazuje do tréninku. Aby ne, když jsou tak zábavné a divácky atraktivní.

Napadlo vás ale někdy, jak daná rekvizita ovlivňuje pohybové stereotypy?

V dnešní době nadměrného sezení nejen u počítače je problém i fyziologicky správné zvednutí paže nad hlavu. Jakákoliv rekvizita, kterou držíme v ruce, pak dále ovlivňuje náš pohyb a nakolik jsme schopné udržet tělo v optimálním nastavení.

Důsledek? Po čase začnou být některé segmenty v těle přetížené, jiné ochabují, může docházet k různým útlakům. Bohužel i zranění ramene nejsou tak neobvyklá, jak by se mohlo zdát. 

tancem ke zdraví?

Určitě ano! Pokud tanec vnímáte jako cestu poznání ke svému tělu a snažíte se mu kousek po kousku více porozumět. Tento seminář vám pomůže nejen ochránit svá ramena od zranění nebo bolesti, ale naučíte se také lépe držet taneční postoj a vypadat v tanci elegantněji.

naučíš se

Z

správné stereotypy pro pohyb paže

Z

jak se vhodně připravit na tanec s rekvizitou

Z

jak pravidelně pečovat o celý ramenní pletenec

Z

co nám říká bolest a jak poznat zranění

Z

jak je rameno propojené se zbytkem těla

Z

jak si zachovat taneční postoj při tanci s rekvizitami

Z

jakým způsobem jednotlivé rekvizity ovlivňují pohyb paže

Jak byly spokojené účastnice 1. workshopu s Ladou?

Po masáži uší, obličeje a rukou jsem se celý den cítila krásně uvolněná a nic mě nebolí.

Peťa 

Masáž obličeje je skvělá. Mívám půl dne respirátor, kterej je fest za uši a fakt z toho až rozbolí hlava. Hlavně si to musím pustit znovu, bylo to opravdu koncentrované.

Gabča

Je to super nahuštěný – informace, cviky, tipy… určitě budu koukat opakovaně. Dost z toho už aplikuju, ale taky dost věcí bylo nových. Vyzkouším masáž uší. A líbí se mi celostní přístup Lady.

Katka

To masírování obličeje mě nadchlo. No a taky chodidla a míček! Praktikuju po setkání s Ladou už druhý týden a cítím rozdíl (mimo jiné mě nebolí kolena).

Lucka

Je to boží, dnes budu pouštět znova a aplikovat i na děti. Masáže nohou a rukou u nás najdou rozhodně příznivce 🙂  Spousta užitečných věcí. Udělám si seznam!

Marky

Kdo vás seminářem provede

Lada Andrová fyzioterapii praktikuje od roku 2009. Ve své praxi s klienty spojuje péči o tělo s psychosomatikou a nahlíží na tělo jako jeden propojený celek. 

Své odborné znalosti neustále prohlubuje na zahraničních školeních se špičkami oboru. Sama takové školení pořádá pro české instruktory i další fyzioterapeuty. Potkat ji můžete i na četných seminářích pro veřejnost. Spolupracuje se sportovci a kromě mě pečuje také o několik dalších tanečnic. 

Na jaře 2020 jste mohly s Ladou sledovat živé vysílání na téma Tanec z pohledu fyzioterapie, které je pro vás stále dostupné na tomto odkazu a na podzim sejného roku jsme pro vás uspořádaly úspěšný online workshop, který sklidil velký ohlas. Záznam z tohoto semináře je ke koupi zde

JAK PROBEHNĚ SEMINÁŘ TECHNICKY?

  • Po přihlášení vám přijde odkaz s pozvánkou do Facebook skupiny. Tam můžete případně pokládat předem vaše dotazy.
  • V daný den a čas tam pak budeme vysílat a vy přímo z Facebooku můžete vše sledovat i komentovat v průběhu workshopu.
  • Záznam ve skupině zůstává. 
  • Pokud byste tedy vysílání nestíhaly živě, můžete se podívat později ze záznamu nebo se k němu vrátit. 

Užijte si rekvizity zdravě