fbpx

Jak pečovat o své bindi

autor: | Čvn 7, 2020 | ATS®, Bindi, FCBD®Style, Kostým | 0 komentářů

Péče o bindi je velice jednoduchá, jen je potřeba ji dělat pravidelně. Bindi s několika vrstvami lepidla se čistí podstatně hůře. Stejně tak dlooouho zaschlé lepidlo nepůjde snadno odstranit. Jak tedy na to? Mrkněte na video nebo si přečtěte článek.

V čem bindi přenášet

Nejdůležitější je mít svého blyštivého miláčka izolovaného od ostatních věcí v čistém pevném igelitovém pytlíku, aby zůstaly kamínky pěkně blýskavé. Je dobré mít při ruce i pytlíček na zapaplané bindi po vystoupení nebo aspoň sáček pravidelně měnit. Krásně vypucované bindi v zapiplaném sáčku nebude prospívat. Pokud vypadá bindi křehce, raději ho noste i v krabičce. Bindi ode mě jsou ale držáci a zvládnout i horší zacházení.

I taková bindi si ode mě můžete koupit nebo nechat vyrobit přímo na zakázku. Dělám je z kvalitních Swarovski kamínků a tvaruji tak, aby perfektně padla na čelo a neodstávala.  

Čím bindi lepit

Začněme nejdříve tím, čím ho opravdu nelepit – lepidlem na řasy. Pokud nechcete skončit s upatlaným bindi, který vám stejně na čele nedrží, tak na tuto možnost rovnou zapomeňte. Bindi lepíme pouze mastixem (v angličtině najdete pod názvem spirit gum), který je pro tyto účely vyroben. V praktickém malém balení ho pořídíte např. zde.

Mastix je kosmetické lepidlo, které používají divadelníci na lepení různých ozdob, vousů nebo paruk. Na bindi naneste pouze tenkou vrstvu po celé plošce a nechte dostatečně zavadnout. Pokud byste se snažily přilepit bindi okamžitě, bude akorát po čele klouzat. Stejně tak příliš tlustá vrstva nebude i kvůli potu dobře přilnavá. Když bindi z kůže sundáte, vezme sebou zároveň i make-up, takže při případné změně vzhledu v rámci více vystoupení je potřeba s tímto počítat. Zbytky mastixu můžete z čela jednoduše lehce seškrabkat nebo odstranit 2-fázovým odličovačem.

 Lepidlo na tělo a obličej Kryolan Mastix

Jak bindi vyčistit

Na zbytky mastixu na bindi vyzrajete 100% lihem. Odlakovač, slivovice nebo lékárenský alkohol nejsou dost silné. Čistý líh funguje skvěle a bindi vyčistíte raz dva. Líh naneste na vatu nebo vatový tamponek a jakmile část očistíte, použijte opět čistou vatu. Když si budete bindi šudlat stále tím stejným špinavým kousíčkem, zůstane přesně takové – ušudlané. Bindi očistěte opravdu pečlivě, ideálně po každém použití. Nezapomeňte i na všechny kamínky. Na ty zas nejlépe funguje vatová tyčinka (odborně nazývána uchošťour). No a to je vše 🙂

Miluji orientální tanec v celé jeho rozmanitosti a kráse. Už více jak 15 let předávám ženám svoji radost z pohybu, objevování možností těla i mysli, z hudby a poznávání jiných kultur. Specializuji se na výuku dle metodologie Salimpour School of Dance a také na skupinovou improvizaci dle FatChanceBellyDance. Mojí největší doménou je hra na prstové činelky. Založila jsem a vedu taneční skupinu Hurriya, která sdružuje 17 báječných a jedinečných žen. V Brně mám své taneční a pohybové studio Tlukot.

Přečtěte si i další články

Přidejte se na Facebooku

Sledujte mě na Instagramu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.